למה כדאי לפתוח עוסק פטור?

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
למה כדאי לפתוח עוסק פטור?
06/18/2015 - 12:08

עוסק פטור זו הזדמנות מצוינת להשלים הכנסה בנוסף לעבודה נוספת כשכיר או לחילופין להפוך לעצמאי ולא לקבל יותר הוראות מהבוס ולקבוע לעצמכם את שעות העבודה. פתיחת תיק עוסק פטור למעשה הופכת אתכם להיות הבוס של עצמכם ואתם קובע מתי, כמה ואיך לעבוד. לא מעט אנשים חוששים מהשינוי להפוך משכיר לעצמאי ולכן לא עושים את הצעד ומפספסים הזדמנות גדולה. חשוב להדגיש שבמקרה ולאחר שנה, שנתיים או אפילו יותר מרגישים שזה לא הייעוד שלכם תמיד תוכלו לסגור את העסק ולחזור לעיסוקים הקודמים שלכם. פתיחת עוסק פטור אומנם דורשת אחריות ברמה אחרת מאשר העסקה כשכיר שכן יש לדאוג בעצמכם לתשלומים למס הכנסה, לביטוח הלאומי ותשלומי הפנסיה ייעשו באופן עצמי (למי שרוצה להשאיר לעצמו קרן פנסיה, זו לא חובה). המשכורת אינה נכנסת בתאריך מוגדר כפי שקורה בתור עצמאי אך תחושת השחרור והתחושה כי אתם בעצם הבוס של עצמכם יכולה מאוד להתאים לאנשים מסוימים שכל חייהם הרגישו כבולים במסגרת שלא מתאימה להם.

האם אפשר לפתוח עוסק פטור ולהישאר שכיר במקביל?
הרבה אנשים לא יודעים, אבל אין סתירה בין פתיחת עוסק פטור לבין עבודה במקביל כשכיר. אם אתם מרגישים שיש לכם מספיק זמן פנוי ומספיק אנרגיה לעבוד גם אחרי שעות העבודה כשכיר, פתיחת עוסק פטור היא בהחלט אופציה מעולה עבורכם. חשוב לדעת כי התשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי כשכיר אינם קשורים לתשלומים כעוסק פטור. עליכם לדאוג לשלם את התשלומים האלו בעצמכם ולמעשה אין שום קשר בין העבודה שלכם כשכירים לבין העסק שפתחתם. לפני שמחליטים על פתיחת עוסק פטור מומלץ לקחת עוד כמה ימים למחשבה ולראות האם באמת זה מתאים לכם. האפשרות לסגור את התיק ולחזור לנקודת ההתחלה תמיד קיימת עבורכם, אבל עדיין מדובר בתחושת כישלון לא נעימה אם מתחילים תהליך מסוים ומפסיקים אותו באמצע.
 
האם כל אחד יכול לפתוח עוסק פטור?
אומנם יש מקצועות חריגים אשר אינם יכולים להיחשב כעוסקים פטורים אך ברמת העיקרון כל אחד יכול לפתוח לעצמו עסק ולהיות עוסק פטור. זה אומנם דורש משמעת עצמית גבוהה, התמדה, רצינות, אחריות וכמובן גם כישרון ייחודי שיספק לכם יתרון על שאר העצמאים האחרים בתחומכם. מדובר בדרך מורכבת ולא פשוטה אך בהחלט יכולה להתאים לרבים מאיתנו שאינם מסתדרים עם המעסיק שלהם. ישנם עובדים שיש להם כישרון, הם חרוצים והיכולת המקצועית שלהם היא גבוהה מאוד אך בכל אינם מצליחים למקסם את התכונות האלו בעבודה. בלא מעט מקרים זה נגרם בגלל שהם פשוט לא מסוגלים לעבוד תחת מעסיק ואינם יכולים לקבל פקודות מאנשים אחרים. עבור אותם אנשים פתיחת עוסק פטור היא צעד מבורך שיכול לפתוח עבורם דלתות שיביאו אותם להצלחה גדולה הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כספית.
 
לפרטים נוספים וקבלת מידע מקיף על פתיחת תיק עוסק פטור לחצו כאן