פונים אל עורך דין פלילי ? היזהרו מהבטחות

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
פונים אל עורך דין פלילי ? היזהרו מהבטחות
06/22/2015 - 12:24

פונים אל עורך דין פלילי לצורך ייצוג בהליך משפטי שאתם עוברים ? אם כן, אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם להיזהר ממנו הוא הבטחות חסרות כיסוי של עורך הדין. חשוב להבין כי משפט פלילי אינו קבוע ונכללים בו משתנים רבים. גם אם תמצאו מקרה משפטי זהה לחלוטין לשלכם, לא בטוח כי התוצאה של המשפט תהיה זהה – יכול להיות שוני בתוצאה בשל השקפת העולם של השופט עצמו, אשר יפרש את הראיות בצורה שונה לחלוטין. לכן, לעולם לא ניתן לדעת מראש מה יהיו התוצאות במשפט, אפילו עורך דין בעל ניסיון רב בפלילים לא יכול לקבוע זאת בוודאות.

הערכת תוצאות המשפט לפי ההיכרות עם השופט
 
כיום ניתן למצוא מגוון רחב של עורכי דין בתחום הפלילי אשר עוסקים בתחום כבר שנים רבות ויכולים להעריך לפי השופט המונה לניהול התיק, כיצד לנהל את המשפט בצורה הטובה ביותר וכיצד להביא לתוצאות הטובות ביותר עבור הנאשם. לשם כך, יבצע עורך דין פלילי מחקר מקיף על השופט ועל ההחלטות שלו בתיקים קודמים, וכך יוכל להעריך את התייחסות השופט גם לתיק הנוכחי. יחד עם זאת, השופט הוא בסך הכל בן אדם, יש לו דעות שיכולות להשתנות וייתכן כי תובע חזק ונוקשה יצליח לשנות את דעתו. לכן, גם לאחר מחקר מקיף על השופט, קשה לדעת מראש מה תהיה התוצאה. עורך הדין יכול להעריך אותה, אך לקבוע בוודאות איש לא יכול.
 
הגורמים שיכולים להשפיע על התוצאה הסופית של המשפט
 
כאמור, משפט פלילי הוא מורכב מאוד ולכן קשה לחזות מראש את התוצאות שלו. ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על תוצאות המשפט, לטוב או לרע, בין הגורמים העיקריים הללו ניתן למצוא:
 
·      התובע – התובע בתיק יכול להשפיע בצורה משמעותית על ההליך כולו, לטוב או לרע, הכל תלוי ברמת הניסיון שלו, במשך הזמן שיש לו להשקיע בתיק ובראיות שיש בידו. לעיתים, מספיק תובע שאיננו מוכן כראוי, וההליך המשפטי עלול להיות שונה לחלוטין, לטובת הנאשם. לעומת זאת, גם הליך שנראה פשוט, יכול להפוך לקשה מאוד אל מול תובע עקשן וחרוץ ששוקד על התיק ועל הראיות יום וליל.
 
·        העדים – התפקוד של העדים על הדוכן, כולל העדות של הנאשם עצמו, יכול להשפיע על התהליך. ייתכן כי תיק פלילי מסוים יראה פשוט עבור אותו עורך דין פלילי שמטפל בו, אך עדות לא מספיק אמינה, או עד שימסור פרטים חדשים, עלולים לשנות את ההליך כולו.
·        השופט – כפי שאמרנו מעלה, כל עורך דין מתחום הפלילים יודע כי השופט יכול להשפיע על ההליך בצורה משמעותית. האופי של השופט, השקפת העולם שלו, הניסיון שלו ועוד, כל אלו יכולים לשנות את התוצאה הסופית לתוצאה שונה לגמרי מהצפוי.