בית ספר ירוק: בי´´ס הרב תחומי כסרא סמיע

בית ספר ירוק: בי´´ס הרב תחומי כסרא סמיע
11/24/2009 - 08:37

בית הספר הרב תחומי כסרא סמיע מרכז הגליל זכה בהסמכה לבית ספר ירוק

בית הספר הרב תחומי כסרא סמיע מרכז הגליל הוכרז בימים אלו כ"בית ספר ירוק מוסמך". בית הספר הוסמך במסגרת טקס הסמכת בתי ספר ירוקים לשנת תש"ע-2009 שנערך ביום חמישי האחרון במעמד שר החינוך גדעון עזרא והשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן.

בית הספר הרב תחומי מרכז הגליל המונה 950 תלמידים מכיתה ז´ עד י"ב, הותכר כבית ספר ירוק הודות להישגיו המרשימים בשלושה תחומים בהם מושם דגש מיוחד בפעילות הבית ספרית על איכות הסביבה וחיים ירוקים: תכנית הלימודים, שימוש מושכל במשאבים ותרומה לקהילה.
בבית הספר פועלת תוכנית לימודים ענפה בנושא סביבה - בית הספר הכניס מגמה למדעי הסביבה בהיקף של חמש יחידות לתלמידי כיתות ט´- עד י"ב.  השנה מסיים המחזור הראשון במסלול את לימודיו, הכולל  18 תלמידי כיתה י".ב. בנוסף, בבית הספר נעשה שימוש מושכל במשאבים - תלמידי בית הספר עוסקים במחזור נייר, והצליחו לצמצם ב 30 אחוז  את השימוש בנייר בשכפולים, הדפסות וכדומה. כמו כן בהיבט התרומה לקהילה - תלמידי בית הספר אימצו את ´חורשת הנופלים´ הסמוכה ליישוב, דואגים לניקיונה ולקחו על עצמם להפיק את טקסי הזיכרון השנתיים לנופלים, שרבים מהם מבני בית הספר.

לדברי מנהל בית הספר, נזיר רבאח: "לאורך כל השנה אנו נמצאים בקשר רצוף עם ועד ההורים, מקיימים סדנאות משותפות אחה"צ הורים וילדים ומפעילים תוכניות למודעות באמצעות המחנכים, המורים, רכז חינוך חברתי, היועצת והרכזת ללימודי הסביבה. כמו כן אנו משפרים את חזות בית הספר באופן מתמיד, נוטעים שתילים ומטפחים את הגינה. בשנה הבאה אנו מקווים לעלות שלב ולזכות בתואר "בית ספר מתמיד" בשמירה על הסביבה, בשיתוף פעולה עם בית ספר נוסף".