סיור מקורי בין גבינות יין וטעמים

סיור מקורי בין גבינות יין וטעמים
04/27/2010 - 15:28Lir
בגליל מציגה "שבועות גלילי"-סיור מקורי בין גבינות יין וטעמים בגליל

Lir בגליל, מעניקה טיול משפחתי הנותן נגיעה נוספת וייחודית לחג שבועות!

הסיור יתקיים ביום שלישי  18/5/2010 בשעה 10:00 בבוקר ועד 15:00


נקודת המפגש מחלבת המאירי בצפת

חברת lir בגליל מציגה את "שבועות גלילי"- סיור בעיר צפת עם מורה דרך מוסמך, ביקור במחלבת המאירי, סדנת גבינות במרכז המבקרים אדיר, טעימת יינות ייחודים ביקב רימון ולקינוח טעימת הגבינות שנעשו על ידי המשתתפים.

נתחיל את היום במחלבת "המאירי "שבצפת המחלבה קיימת כבר למעלה מ- 160 שנה ורק ביקור במקום יכול לתאר את יופיו של הבניין הבנוי מארבעה מפלסים של חדרים מקומרים. במחלבה העתיקה נערוך סיור בין חדרי המחלבה ונצפה בחזיון אור קולי על המחלבה וייצור הגבינות.

נמשיך בטיול קסום בסמטאותיה הנסתרות של עיר צפת. נחזור אל ימי הזוהר של צפת, נשוטט בין בתי הכנסת עוטי הסוד, מקובלים עוטי לבן וסיפורים שרק צפת יכולה להביא לעולם. הסיור יחל בכיכר "עבו" ומשם נפנה לבית הכנסת "אבוהב" – בית כנסת ספרדי הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים בגליל, נעלה במדרגות האר"י הקדוש ל"כיכר המגינים" ושם נשמע את סיפורי גבורה ולחימה על ארץ ישראל.

לאחר היכרות עם העיר צפת והגבינות המיוחדות נגיע למרכז המבקרים החדש של חלב אדיר שם יעברו הילדים סדנת גבינות הכוללת הסבר על עולם הגבינות,התהליכים הכרוכים בהכנת גבינה  בסופו של היום נטעם את גבינת הריקוטה מחלב עיזים שנעשתה על ידי המשתתפים.

לאחר היכרות עם עולם הגבינות נגיע ליקב גלילי ייחודי המייצר את יינותיו  מפרי הרימון "יקב רימון" שם יערכו סיור לכל המשפחה עם הדרכה על עולם היין ותהליכי היצור ביקב.

מחיר לילד:65 ₪

מחיר למבוגר: 85 ₪


ההרשמה מראש בטלפון: 050-6956385 ליאורה בגא


הסיור מותנה במינימום נרשמים !

חברת  Lirבגליל מארגנת סיורים בגליל במגוון נושאים הקשורים ליין, אוכל טוב, תרבות וחיים טובים. לצד סיורי יין "לוגמים שישי" בין יקבים ובין מסעדות מקוריות, מארגנת החברה גם סיורי אמצע שבוע, סיורים על "הנשים היוצרות" של הגליל, וכן ימי גיבוש ותמריץ לחברות.