ארמוטרפיה

ארמוטרפיה
05/25/2010 - 14:17

 

 

 

 

 

 

 

 

ארמוטרפיה הוא תחום אחד בתוך עולם הרפואה המשלימה, הקשור לשמנים, שמנים אתריים, משחות, תמציות אם ומוצרים נוספים המופקים מהצמח, במינימום של נזק לחומר המופק.

מכל צמח, עץ ופרי ניתן להפיק שמן, או שמן אתרי, שהם ייחודיים לו ומבטאים את האיכות המסוימת שלו, לכל שמן (צמח) יש יכולת ריפוי אופיינית לו.
הגישה המסורתית אומרת שאחרי שאלוהים ברא את המחלות, הוא ברא גם את התרופות ואת התרופות הוא הטמין בצמחים.

קיימים תהליכים שונים להפיק את התמציות מהצמח, לא כאן המקום לפרט, אך העיקר שבסוף התהליך מתקבל ריכוז של החומר המופק וניתן לשימוש, יש חומרים יקרים מאוד (מעט בצמח) ויש מסוכנים היכולים בקלות לגרום נזק רציני.

ניתן חלק את השמנים למספר קווים עיקריים. שמנים המתאימים לטפל בבעיות עור לסוגיהן, שמנים המיועדים לעזור בשמירה והפעלה של מערכת העיכול, שמנים להפגת כאבים, שמנים לדלקות חיצוניות ופנימיות, שמנים לבעיות נשימה, לטיפול בשרירים ובעצם, לבעיות דם ואיברים פנימיים ולהרבה צ
רות כמו כולסטרול, לחץ דם גבוה או נמוך, אלרגיה, כליות עייפות ועוד ועוד.
מכיוון שיש יותר ממאות צמחים (תרופות) אשר נתן להפיק מהם שמן, יש גם מאות תשובות לתחלואים רבים ומגוונים, מה גם שניתן לשלב מספר שמנים יחד על מנת להתמודד עם דבר מורכב. 

 

 

השמן ניתן לשימוש בשלוש דרכים: הרחה, הנחה ובליעה, כאשר לכול שיטה יש את האפקט המיוחד שלה. כאשר לגבי שתי האחרונות הנחה ובליעה, יש לקבל הנחיות מפורשות מבעל מקצוע.
סוד ההצלחה של ריפוי בעזרת ארמוטרפיה הוא עקביות. מכיוון ששיטה זו, כמו שיטות רבות ברפואה המשלימה, פחות דרסטית ופחות פולשנית ושאריתית, ההתמדה והסבלנות משתלמת בסופו של דבר.
השמן האתרי מעבר לפעולה ברמה הביוכימית שלו, פועל עלינו גם ברמה האנרגטית וכך הוא גם עוזר לנו לא רק לשקם חזרה נזק ופגיעה, אלא גם יכולת שאבדה. דוגמאות נוספות לפעילות אנרגטית של שמן אתרי הן: טיהור מקום ויצירת תחושה של ניקיון, ריכוז מחשבה, התגברות על קושי בביטוי מילולי, מצבי היסטריה ועוד.

 

 

בשנים האחרונות אנו מפיקים ב"דרך האור" כל שנה מספר מכובד של ליטרים של שמן אתרי לבנדר הגודל בגבעות מרום הגליל, שמן זה שהוא איכותי במיוחד, משמש לנו כבסיס למספר הרכבי שמנים שאנו מכינים בדרך האור, (רוב השמן נמכר לקנייני שמן אתרי).
הלבנדר שהוא נחשב למלך השמנים האתריים, מכסה מגוון גדול של בעיות: פגעים ופצעים בעור, פגיעות פנימיות ורוגע ושלווה למוטרדים.

 

 


נמרוד בן איש - "דרך האור"
הכותב מנהל ומטפל במרכז לרפואה משלימה דרך האור בקיבוץ ברעם www.derh-haor.co.il

בתמונה: קטיף לבנדר רקע בירעם