אם אתם נשואים - הכתבה הזו בשבילכם

אם אתם נשואים - הכתבה הזו בשבילכם
07/28/2010 - 23:10

 

ישנה כמו חדשה!
אם אתם נשואים מעל 10 שנים – הכתבה הזו בשבילכם!
 
כבר רבות נכתב ודובר על האהבה. כן אהבה : הדבר הנעים הזה שגורם לנו פרפרים בבטן וחוסר תאבון. זו שמביאה כל בוקר את השמש ללב גם ביום קר במיוחד. זו שמחבקת בבוקר ומלטפת בלילה . אה...אה...אהבה!

כן וגם זו שאיתכם כבר כמה שנים טובות שבחרתם בה כשהייתם, צעירים, יפים ומאד מאד תמימים לא בטוח שאתם מזהים אותה, אבל היא שם. "אותה הגברת בשינוי הדרת".

אז איך הופכים את האהבה הישנה לחדשה?
איך עושים שנרגיש את השלמות  המלטפת הזו בלב בראש, בMIND
אומרים לכם: סעו לסופשבוע, קחו חופש וסעו לחו"ל, מצאו זמן איכות משותף, הדליקו נרות בחדר שינה,תעשו מסג',תפנקו אחד את השני. וכל זה נכון ומומלץ, אבל אני מדברת על ה"לפני"... מה יעזרו הנרות אם אתם לא חשים בצורך הזה של להיות שוב ביחד כמו פעם. הרי אתם מדברים בטלפון כל הזמן, נפגשים כל ערב, הולכים לישון ביחד, קמים ביחד, כל סופשבוע מבלים ביחד.... איפה נשאר זמן להתגעגע ולרצות להיות עוד ביחד?
ושלא נשכח שאם הזמן הכרס גדלה והשיער נושר והריח נשאר אותו ריח מוכר והרעש שהיא עושה כשהיא ישנה והרעש שהוא עושה כשהוא אוכל והתוכנית בטלוויזיה שהיא אוהבת לראות והמשחק המטומטם במחשב שהוא דבוק אליו. אלה הדברים ה"קטנים" שלא מדברים עליהם או כותבים, אבל זה קיים וזה החיידק שמכרסם בנישואים ובשבילו צריך למצוא תרופה.

מה לעשות שתחושו בצורך והרצון לבלות את הזמן הפנוי שלכם ביחד? ליזום זמן שכזה ? איך תצליחו להרגיש שוב את המשהו הזה בבטן שמפרפר כל פעם כשנפגשים?

שתי תובנות לי בשבילכם: האחת היא, שלא ממש תרגישו את הפרפר הזה בבטן, אבל יש פרפר אחר (וזו התובנה השנייה) שאפשר להרגיש והוא יכול להיות הרבה יותר טוב ונעים, רק צריך ללמוד להעריך אותו, לתת לו מקום ולתת לו אפשרות פרפור.
אני כמובן תמיד ממליצה ללכת לטיפול או ייעוץ זוגי או  לסדנאות, בסדנא יש מהכל, יש יציאה משותפת מהבית,יש פגישה עם אנשים אחרים בעלי אינטרס משותף ויש למידה ובמקרה כזה: תפסת מרובה – תפסת!
אבל לאלה מכם שלא רוצים להשתתף בסדנא, הנה כמה עצות קטנות:
ראשית יש לקבל בהבנה שלעולם זה לא יחזור למה שהיה, כי את הזמן אין להשיב.זו עובדה שאי-אפשר להתווכח איתה. ההבנה הזו שאתם כאן מתוך בחירה ואין שום דבר מוחשי וממשי שדוחף אתכם החוצה, זה הצעד הראשון להכיר את "הגברת" בפניה החדשות, לקבל אותה, ליהנות ממנה ולהתחיל להירגע.

שנית: ערכו בדיקה אישית:בדקו עם עצמכם מה כל הדברים שאתם אוהבים בבן/ת זוגכם.ערכו  רשימה ובה רשמו הכל. מחיצוניות ועד תכונות אופי , דרכי התנהגות, תגובות למצבים וכד' לאחר מכן הכינו רשימה נוספת ובה ציינו את כל הדברים  (שקשורים לבן/בת זוגכם) שנמאס לכם מהם, שאתם לא סובלים,שמעצבנים וכן אפילו מגעילים אתכם, כמו למשל: התחביב שבחר לעצמו,החברים שנוספו במהלך השנים, האפטיר שייב החדש,סגנון הלבוש. כל מה שעולה לכם בראש, הכל.(ברשימות מהסוג הזה, לא עוצרים באדום, רושמים כל מה שעולה לראש ומיכון שלא תמיד הכל עולה בזמן הכנת הרשימה, השאירו את הדף נגיש ובכל פעם שתזכרו במשהו, הוציאו את הדף והוסיפו לרשימה). הרשימות האלה עוזרות לנו למקד את החשיבה והחשיבה שולטת ברגש.

תשמרו את הרשימות האלה, עד שתזכרו אותן בע"פ. דברים שאתם אוהבים ומקבלים, תחזקו באמירות,במחשבות, בשיחה על בן/בת הזוג או איתו/ה, כל פעם שאתם חושבים על בן/בת הזוג תצרפו מיד חשיבה על משהו שאתם אוהבים בו/בה.
לגבי הרשימה הפחות נעימה, ראו אם יש דברים שאפשר לשנות:לבוש,ריח,הרגליים ושתפו בכך את בן/בת הזוג. דברים שאין אפשרות לשנות כי הם פשוט כבר הפכו לחלק מהד.נ.א של בן/בת זוגכם, תפקידכם לקבל ולנסות להימנע כמה שיותר מלהיות חלק מהם.

לדוגמא: שונאת את האפטייר שייב שלו  – קני חדש מתנה ובכל פעם שהוא מתבשם בו, שבחי אותו על כך והתקרבי – הוא כבר יפנים את המסר.

אתה לא סובל לשמוע שהיא  מדברת עם הבוסית שלה בטלפון – דאג לא להיות נוכח בקרבתה בשיחות האלה. דברים קטנים כגדולים משפעים על הזוגיות שלכם וככל ש"תשימו" עליהם את הדעת –תוכלו להקל על עצמכם הרבה מצבים וע"י כך לעודד את הקשר וליהנות מהאהבה הישנה - כחדשה. כי בישן – חדש יש כל-כך הרבה ביטחון, שלווה, נחת, שייכות, ורוגע  שלא קיימים בשום קשר  חדש שמתפתח.
וזה הפרפר האחר שנמצא בזוגיות שלכם וזו היא, היא  אותה "הגברת" הישנה עם ההדרת החדשה והמחבקת במיוחד !
 
* שאלות בכל הנוגע להורות זוגיות ומה שביניהם, אפשר לשלוח לטל בוקריס מ"נונשקה"- מרכז אישי. יועצת, מנחה, מטפלת ומאמנת אישית.