טקס חתימת ברית ערים תאומות עם סאן קשאנו

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1503 in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1503 in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1503 in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
טקס חתימת ברית ערים תאומות עם סאן קשאנו
12/26/2013 - 18:37

ביום שישי ציינו קהילות סאן קשאנו שבאיטליה וראש פנה, רגע שיא בתהליך של יסוד ברית הערים התאומות בינן. נחתמו ההסכמים והברית בין שתי הקהילות שמשני צידי הים התיכון יצאה לדרך.

אל הטקס, אשר התקיים בבית הפקידות באתר השחזור, הגיעו ראש עירית סאן קשאנו, מר מסימיליאנו פשיני, ושני עוזריו, מר רוברטו צ'אפי והגב' קיארה מולדוצ'י.

בדברי ברכתו, אמר פרופסור חיים גורן, היו"ר היוצא של ועדת קשרי חוץ ומי שעמל רבות על בניית הקשר, כי לכאורה מדובר בשתי קהילות שונות, שכן סאן קשאנו גדולה פי שש מראש פנה, אולם בפועל רב הדמיון בינן.

אביהוד רסקי, ראש המועצה המקומית ראש פנה, ציין כי משרד החוץ רואה בהסכמים מסוג אלו את חוד החנית של ההסברה הישראלית, וכי המועצה מיישמת זאת הלכה למעשה. הוא ציין כי עיקרו של הקשר בא מתוך הקשרים האישיים שנוצרים בין אנשים משתי הקהילות על רקע אינטרסים משותפים.

ראש עירית סאן קשאנו, מר מסימיליאנו פשיני, הודה למועצת ראש פנה על האירוח הלבבי והחם, וציין כי תחומי ענין רבים משותפים לשני המקומות. בדבריו הוא התייחס אל ענפי שמן הזית, כרמי היין, ואל הארכיאולוגיה, ההיסטוריה וקיימות הסביבה כערכים מובילים בהם ניתן לייצר פרויקטים משותפים.

את הטקס כיבד בנוכחותו סגן שגריר איטליה בישראל, אשר בירך על היוזמה, וציין כי הוא מאד נהנה להגיע אל הגליל בכלל ואל ראש פנה בפרט.

תזמורת הנוער של ראש פנה הנעימה לנוכחים בנגינתה וחתמה את הטקס בנגינת ההמנונים האיטלקי והישראלי.

הצוות האיטלקי התארח בראש פנה למהלך סוף השבוע ונהנה מסיורים בתל חצור – אתר מורשת עולמי, כנסיית הר האושר וטבחה, וביקר באגמון החולה – שם צפו מעגלת המסתור בעגורים לעת שקיעה.

כל הנוכחים ציינו כי הם רואים בחתימה על ברית הערים התאומות את תחילתה של ידידות, אשר תוכל להתעצם ולפרוח ולהעשיר את שתי הקהילות.

בתמונות: ראש עיריית סאן קשנו, לצד ראש מועצת ראש פינה – ברית ערים. (צילום: מ.מ ראש פינה)