הסרת משקפיים בלייזר, יש סיכונים?

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
הסרת משקפיים בלייזר, יש סיכונים?
03/12/2015 - 19:20

 


מעל למאה אלף ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר התבצעו בישראל בעשור האחרון, וכ-20,000 איש מדי שנה בוחרים בהליך כדרך להיפטר מן המשקפיים או עדשות המגע ולראות בפעם הראשונה בחייהם ללא אביזרי עזר. על אף שהטכנולוגיה הרפואית מאפשרת כיום לבצע את הליך ההסרה באמצעים ובטכניקות מתקדמות במיוחד, יש לזכור כי ההליך הוא באיבר מבין הרגישים והמורכבים בגוף, ועל כן עליו להתבצע אך ורק בתנאים המקצועיים ביותר, ובידי צוותים רפואיים מומחים בלבד. אם אתם מתעניינים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר סיכונים, תופעות לוואי וכן דרך התנהגות בתקופות ההחלמה אחראיים באופן ניכר על עיצוב ראייתכם בהמשך החיים, על כן חובה על כך דגש נרחב.

הסרת משקפיים בלייזר סיכונים וסיבוכים נפוצים

-                       אקטזיה: מבין הסיבוכים הנפוצים ביותר שנוגעים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, אשר מתממש כאשר קרנית העין מאבדת את עצם היותו קעורה, וזאת בעקבות שיוף שהינו יתר על המידה. במצב שכזה נוצרת בליטה על הקרנית אשר גורמת לפגיעה חמורה וממשית בראיית המטופל.  

-                       יובש בעיניים: לעיתים מתרחש עקב מיקום לקוי של הקרנית. במהלך תקופת ההחלמה יינתנו לכם תחליפי דמעות במטרה לאפשר לעין להחלים באופן מלא ולפצות על הפגיעה הזמנית. תופעת היובש בעיניים הינה לרב זמנית, וחולפת לחלוטין בתום שבועות קצרים מיום הניתוח.
 

-                       זיהומים: מקור לחשש בכל הליך אסתטי ובמיוחד כירורגי. ההסתברות לחוות זיהום במטופלים לאחר הסרת משקפיים בלייזר עומדת על בין 2,600 – 5,000 מנותחים, ולרב גם באם מתממש ניתן לטפל בו על ידי טיפות אנטיביוטיות ייעודיות.

-                       ירידה בראיה: בכל הנוגע לניתוח הסרת משקפיים בלייזר סיכונים מרתיעים הם לרב בדמות פגיעה באיכות הירידה בעקבות הניתוח. חשוב להדגיש כי פגיעה זו נחשבת לנדירה במיוחד, ובאם ההליך נעשה תחת מקצועיות הדוקה ולאחר בדיקת התאמה, כמעט שאינה מתממשת.

כ-40% מן המטופלים שדורשים לעבור את הניתוח יימצאו כלא מתאימים במהלך בדיקת ההתאמה, בעקבות מספר גבוה מדי, או בעקבות קרנית דקה ולא כזאת שניתנת לשיוף. אם נמצאתם לא מתאימים, אל ייאוש, ניתן לשקול טכניקות חלופיות לשיפור הראייה או אף השתלת קרנית, אשר לאחר הליך זה ניתן לחזור ולהימצא מתאימים לעבור הסרת משקפיים בלייזר.

על מנת לצמצם ככל הניתן את הסיכוי לחוות פגיעה, גם אם אינה חמורה וכזאת שחולפת בתום תהליך ההחלמה, חשוב לבצע סקר מרפאות ורופאים מקיף ולהחליט על סמך זאת. קבעו פגישה עם מספר רופאים, למדו להכיר את ההליך מולו אתם עומדים, כיצד להתכונן אליו וכן דגשים חשובים והתנהגות מומלצת למשך ההחלמה שלאחריו. בחרו אך ורק במנתח ובמרפאה בעלי שם, וכאלה שבאמתחתם אלפי ניתוחים מוצלחים. מומלץ לבקש לשוחח עם מספר מטופלי עבר במרפאה על מנת לקבל את דעתם בדבר הרופא המבצע, צוות המרפאה והתוצאות שבידם.

חשוב לא לבחור במנתח או במרפאה מומלצת לביצוע ההליך על פי עלותו בלבד, שכן בכל הנוגע לניתוח הסרת משקפיים בלייזר סיכונים ניתן בהחלט לצמצם לרמה מינימלית על ידי בחירה מושכלת במנתח ראוי. אל תתפתו לחסוך בזמן ולמהר, קחו את הזמן הראוי לבירור ולאיסוף מידע, ולבסוף תזכו לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר.