כל מה שרציתם לדעת על הסיכונים בניתוח אף

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
כל מה שרציתם לדעת על הסיכונים בניתוח אף
03/12/2015 - 19:24

בדומה לכל הליך כירורגי, ובמיוחד כזה אליו מתלווה הרדמה מלאה, גם להליך ניתוח אף סיכונים שיש לקחת בחשבון ולהיות מודעים אליהם באופן מלא. התקדמות הרפואה הפלסטית מאפשרת כיום לעבור ניתוח אף תוך כדי סיכונים מזעריים לצד תופעות לוואי מופחתות באופן ניכר לעומת העבר, בנוסף למשך החלמה שאורך מספר שבועות בלבד והינו קצר באופן משמעותי לעומת העבר. עם זאת, אסור לשכוח שמדובר בהליך כירורגי שמתבצע תחת הרדמה מלאה, וכזה שאין להקל בו ראש.

ניתוח אף סיכונים – תופעות לוואי וסיכונים שכדאי להכיר
 
-          פגיעה בחוש הריח: לרב ניתן לחוש בפגיעה מסוימת בחוש הריח בתקופה הקצרה שלאחר הניתוח (שבועות בודדים). הפגיעה, באם מתרחשת, הינה זמנית וחולפת בתום פרק זמן קצר. כמובן ובאם הפגיעה בחוש הריח נמשכת מעבר לזמן הסביר יש לפנות למנתח לביקורת. 
-          דימום: יש להבחין בין דימום כחלק מן ההחלמה, ולכזה המתרחש באופן שאינו מבוקר ושמצריך טיפול רופא בהול. לאחר הניתוח, ומאחר ויש לעצור את הדימום, יוכנסו לאפכם שני טמפונים במטרה לספוג את שאריות הדם. במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח יהיה עליכם לשאת את הטמפונים על מנת לאפשר לגוף להיפטר מעודפי דם לא רצויים. מצב זה הוא זמני ונמשך על פני מספר ימים. 
-          פגיעה בדרכי הנשימה: לעיתים קיימת פגיעה זמנית בדרכי הנשימה, וזאת בעקבות הגבס או הטמפונים שמפריעים למעבר נקי של אוויר בתעלות האף. המתינו מספר שבועות עד להחלמה מלאה על מנת לוודא כי הפגיעה אכן זמנית. בכל הנוגע להליך ניתוח אף סיכונים ותוצאתם הסופית יש להעריך אך ורק אחרי סיום תקופת ההחלמה.  
-          זיהום: הפחד הגדול שמתלווה לכל ניתוח כירורגי. במיוחד במשך ההחלמה חשוב במיוחד להקפיד על ניקיון האזור המנותח, ולהקפיד על זילוף טיפות אנטיביוטיות בזמנים הקבועים לכך, כדי להקטין ככל הניתן את הסיכוי לפתח זיהום. את ההפחתה בסיכוי לחוות זיהום ניתן כמובן לצמצם למידה מינימלית על ידי בחירה במרפאה ובמנתח המקפידים על תנאי היגיינה וניקיון לא מתפשרים.  
-          תוצאה אסתטית לא רצויה: מדגיש את הצורך החשוב בבחירה מושכלת של מנתח אף מומחה. גם תוצאה אסתטית לא רצויה לאחר הניתוח הינה נתון שיש לקחת בחשבון, על כן חשוב לעשות ככל הניתן על מנת לבחור את המנתח תוך כדי התחשבות במספר גורמים עיקריים שמצדיעים על טיבי – מוניטין וותק, ניסיון, מספר ניתוח, עלות ואחרים. באם ישנה פגיעה מבנית בעקבות הניתוח, יש להמתין לאיחוי העצם במשך שנה ורק לאחריו לערוך ניתוח חוזר. 
-          פגיעה בתעלת הדמעות: נדירה יותר לעומת פגיעה בחוש הריח, ובאם מתרחשת הינה לרב זמנית וחולפת לאחר זמן קצר ובתום משך ההחלמה. במהלך משך ההחלמה תתבקשו על ידי המנתח לזלף תחליפי דמעות במטרה לאפשר לעיניים להיפטר מלכלוך.  
-          נזלת: לעיתים בימים הראשונים שלאחר הניתוח ישנה פעילות מוגברת של נזלת – כתגובה לניתוח. תופעה זו נחשבת לרגילה בימים הראשונים, וברב המקרים חולפת מאליה ללא טיפול מיוחד.
בכל הנוגע להליך פלסטי כירורגי ובפרט להליך ניתוח אף סיכונים ותופעות לוואי ניתן להפחית באופן ניכר ע"י בחירה במרפאה מומלצת ובעלת לשם לביצוע המשימה. השוו מרפאות ומנתחים, קראו ביקורות על מנתחים מומלצים ובצעו השוואת מחירים מקיפה על מנת להגיע לבחירה הטובה ביותר.