טיפים להגשה מרשימה באירוע

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3682 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3683 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1521 in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3684 of /home2/galilon/public_html/modules/user/user.module).
טיפים להגשה מרשימה באירוע
04/26/2015 - 17:16

 

כשאתם עושים או מארגנים אירוע, חשוב כי החוויה תהיה כמה שיותר טובה ומוצלחת לכם ולאורחים שלכם. הרי אף אחד לא עורך אירוע ממחשבה של "אני רוצה שלאורחים שלי תהיה חוויה לא מוצלחת" במהלך האירוע עצמו. לכן כאשר אתם מתכננים את האלמנטים השונים חשוב לקחת בחשבון איך הייתם רוצים להרשים את האורחים שלכם על מנת שהם ירגישו את ההשקעה והמחשבה שהשקעתם בהם. אחד הדרכים להעביר תחושה זו היא באמצעות ההגשה של האוכל בדרכים שונות ומגוונות אשר ישאירו את האורחים מתפאלים ומחוייכים. הדרכים להגשה מרשימה הם מגוונות ויכולות לבוא לידי ביטוי במנות הראשונות, במנות העיקריות וכמובן באופן הגשת הקינוחים. האפשרויות העומדות בפניכם הם:

 
1.   בחירה בין בופה להגשה אישית- יש באפשרותכם להחליט כיצד תרצו שהאורחים שלכם יקבלו את האוכל לידהם. יש מארחים אשר יעדיפו כי האנשים באירוע יעברו בין שולחנות עמוסים באוכל ובכל טוב ושם תהיה ההשקעה שתרשים את האורחים. במקרה של בופה ניתן לערוך ולקשט את השולחנות כך שהתצוגה של המזון תהיה מרשימה ותמשוך אליה את הסועדים השונים לנסות את כל מה שיש לבופה להציע. ניתן להשתמש בפסלים העשויים ממזון או בקישוטי שולחן בנושאים שונים אשר יעטרו את שולחנות ההגשה ובכך האורחים יוכלו להנות מהתצוגה בזמן שהם מחכים לאוכל. האפשרות השנייה היא להשקיע את צורת ההגשה בצלחות ובמבנה האוכל עליהם באמצעות הגשה אישית. בכך שאתם מגישים את האוכל לשולחן ניתנת לכם היכולת להחליט איך האוכל יוגש על הצלחת ובכך להשקיע במנות שיראו כארוחות גורמה ברמה גבוהה. האדם אוכל גם עם העיניים ולכן ישנה חשיבות גדולה לדרך הגשת האוכל בצלחת. גם במנות הראשונות ניתן לשים דגש על העיצוב כיוון שאלו מנות מוכנות היוצאות לאורחים בתחילת האירוע. חשוב לא להגזים עם הקישוטים ולהפוך את המנות "למצועצעות" אלא להשאיר את עיצוב המנות אלגנטי ואסטטי.
2.     שף פרטי כאטרקציה באירוע- כיום ניתן למצוא מספר תוכניות בישול בארץ ובעולם אשר עיקר התוכן שלהם הוא כיצד מבשלים אוכל. העובדה שיש ביקוש ורייטינג לתוכניות מסוג אלא מוכיח לנו שאנשים אוהבים לראות את התהליך שקורה לחומרי הגלם עד שהם מתאחדים למנה אצלנו בצלחת. על מנת להרשים את אורחיכם אתם יכולים לשכור שירותי שף פרטי אשר יבשל את האוכל במהלך האירוע והאורחים יוכלו להתרשם מהתהליך בנוסף לאוכל הטעים והמזין שהוא מגיש להם. ישנם שפים אשר מורגלים לסיטואציות מסוג זה ומסיפים אלמנטים נוספים בבישול עצמו ככה שיש אינטרקציה עם האורחים. איש מקצוע טוב ישלב גם את ההגשה על הצלחת כחלק מהבישול עצמו ותוכלו לקבל באטרקציה אחת שתי דרכים להגשה מרשימה באירוע שלכם. חוויה זו תשדרג את האירוע ותשאיר אצל האורחים זיכרון ויזואלי וחוויתי נהדר.
אז לאחר שהחלטתם על איזה דרך הגשה תרצו לבצע באירוע על מנת להרשים את האורחים שלכם זכרו כי הבסיס לחוויה טובה באירוע היא אוכל איכותי, אנשים אהובים ואווירה רגועה. גם אם הדברים לא הסתדרו בדיוק כפי שתכננתם זכרו להנות במהלך האירוע שהשקעתם בו כל כך הרבה ואל תטרידו את עצמכם אם משהו לא עומד בדיוק בתוכנית המקורית. גם הפתעות יכולות להיות טובות ומהנות באותה מידה.